REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Více než kdy jindy je právě nyní nutné, aby lidé dodržovali platnou právní úpravu. Pamatuje na to i zákon a jeho případné porušení může mít pro pachatele horší následky. Policisté na Pelhřimovsku řeší případ krádeže v obchodě, kde způsobil pachatel škodu za více než dvacet tisíc korun. Vzhledem k tomu, že čin byl spáchání v době vyhlášení nouzového stavu, hrozí muži až osmiletý pobyt za mřížemi.

Ke spáchání činu došlo v úterý 17. března v pelhřimovské prodejně s drogistickým zbožím. Po třetí hodině odpoledne odcizil pětatřicetiletý muž téměř třicet kusů parfémů různých druhů a sluneční brýle. Zboží schoval pod oblečení a z prodejny odešel, aniž by zaplatil. Krádež ale nezůstala bez povšimnutí a přivoláni byli policisté. Získali popis podezřelého, vyjeli ihned na místo a začali po něm v lokalitě pátrat. Muže se jim v krátké době podařilo dopadnout na ulici U Splavu, měl u sebe i odcizené zboží. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,58 promile alkoholu. Jednalo se o cizince, kterého policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici.

REKLAMA

Prověřováním navíc zjistili, že muž ve stejný den odcizil v jiné pelhřimovské prodejně před jedenáctou hodinou dopoledne ještě parfém v hodnotě jeden tisíc korun. Zboží v tomto případě vyndal z krabičky, kterou na místě zanechal, a z místa bez zaplacení odešel.

Odcizené zboží policisté zajistili a následně si ho převezmou oprávnění zástupci obchodů.

Po vystřízlivění putoval muž na oddělení policie. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Pětatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže,“ řekl plk. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, zástupce ředitele územního odboru. Obviněný muž byl v minulosti již soudně trestán, za majetkovou trestnou činnost byl odsouzen vloni v létě. Krádeže se dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav z důvodu nakažlivé nemoci, která vážně ohrožuje život nebo zdraví lidí, což je obzvláště přitěžující okolnost.

„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal zástupce ředitele pelhřimovského územního odboru.

REKLAMA