OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mezinárodní výměna mládeže Sustainable Dialogue v Maďarsku

hodina_hV první polovině července občanské sdružení Hodina H vyslalo 6 mladých lidí z Vysočiny na mezinárodní výměnu mládeže Sustainable Dialogue, což v překladu znamená dialog o trvale udržitelném rozvoji. Tento projekt se odehrával po 14 dnů na jihu Maďarska v malé vesničce Kémes blízko hranic s Chorvatskem. Češi pobývali na maďarském venkově s mladými lidmi z dalších devíti evropských států (Maďarsko, Německo, Francie, Polsko, Turecko, Lotyšsko, Řecko, Litva, Španělsko), díky čemuž nabyli nové zkušenosti a zážitky z mezikulturního prostředí.

Číst dál...

Fakír Fiedor zdárně zdolal nebezpečný rekord

rekord_05_ikonaKaskadér a fakír Petr Fiedor (jeden z aktérů nového českého filmu Největší z Čechů) u příležitosti předpremiéry filmu dokázal 12. srpna 2010 pod dohledem rozhodčích Agentury Dobrý den Pelhřimov zdolat v botách vysypaných 2 x 400 g skleněných střepů nejvyšší místo Pelhřimovska - vrch Křemešník.

Číst dál...

V Želivě vzpomenou na vězněné za minulého režimu

zelivVzpomínková pieta na vězněné kněze a řeholníky za komunistického režimu proběhne v pátek 13. srpna v chrámu Narození Panny Marie v želivském premonstrátském klášteře. Krušné chvíle v klášteře, který sloužil v padesátých letech jako koncentrační tábor, prožívalo spoustu známých církevních hodnostářů.

Číst dál...

Na Pelhřimovsku evakuovali dětský tábor i devadesátiletou ženu

povoden_pytle_ikonaEvakuovat 23 dětí z letního tábora museli kvůli rozvodněnému místnímu potoku hasiči v Červené Řečici na Pelhřimovsku v sobotu krátce před osmou hodinou večer. "Později hasiči v Červené Řečici také evakuovali dvě starší osoby uvězněné v chatě. Jeli pro ně na člunu, paní bylo téměř devadesát let," řekla v neděli krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Číst dál...

Největší turistický rozcestník vyroste na Masarykově náměstí ve městě rekordů

kounovsk_ady_-_rozcestnk_u_zastaven_06_customPrvní předzvěstí blížícího se jubilejního dvacátého ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov - město rekordů, který proběhne 11. a 12. června 2010, bude slavnostní odhalení největšího turistického rozcestníku na světě. Jeho vznik inicioval Klub českých turistů v rámci oslav 120. výročí svého založení (mimochodem pelhřimovský KČT slaví letos 90 let svého trvání). Obří dřevěný rozcestník je vysoký 8 m a jsou na něm umístěny čtyři směrovky značených cest v tradičních barvách (žluté, červené, modré a zelené), i tabulka s místním názvem.

 

Číst dál...

Řidič narazil do několika stromů

humpolec_nakladakNebezpečně vyhlížející nehoda se obešla jen s lehkým zraněním řidiče. V pondělí 31. května v 09,00 hodin se stala dopravní nehoda na silnici I. třídy ve směru Pelhřimov - Humpolec. Řidič (52) nákladního vozidla Tatra 815 se při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou plně nevěnoval řízení vozidla, údajně usnul a se soupravou vyjel vpravo mimo komunikaci. Zde nejprve narazil do plastového směrového sloupku a následně do několika stromů pod silničním svahem, kde se souprava převrátila na pravý bok. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Hmotná škoda byla vyčíslena na 1.010.000 korun.

 

Číst dál...

Mezinárodní školení právě začalo u Pelhřimova

eyes_outV pondělí 14. června 2010 přijelo do Pelhřimova dvacet mladých lidí z dvaceti různých evropských zemí. Všichni zástupci jednotlivých států přijeli kvůli mezinárodnímu školení, které pořádá občanské sdružení Hodina H. Mezinárodní školení nese název „Eyes out“, tedy přeneseně „Oči ven“ a jde o projekt podpořený programem Mládež v akci. Projekt se koná v Dubovicích u Pelhřimova za účasti České republiky, Slovenska, Slovinska, Portugalska, Španělska, Malty, Norska, Polska, Finska, Řecka, Bulharska, Maďarska, Estonska, Irska, Švédska, Rumunska, Litvy, Francie, Itálie a Turecka. Všech dvacet zemí Evropské unie vyslalo jednoho zástupce mládežnické organizace, aby získal nové vědomosti a zkušenosti.

 

 

 

Číst dál...

REKLAMA