REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Už je to jasné, Pelhřimov bude hrát i příští sezónu krajskou ligu. Od té doby, co vyšlo rozhodnutí Českého hokeje o právo účasti ve 2. lize pro 10 nejlepších týmů jednotlivých krajských soutěží, se začaly objevovat spekulace o tom, zda této nabídky využjite také nejlepší tým Jihočeského přeboru. Spekulace definitivně utnula pondělní tisková konference.

 

REKLAMA

„V současné chvíli a za současné situace jsme rozhodnutí zůstat v krajském přeboru Jižních Čech.“ řekl na tiskové konferenci obránce HC Pelhřimov Filip Kasalý. Přestože tým měl postupové ambice, rozhodl se zůstat v lize především z finančního hlediska. Vedení týmu očekává, že od partnerů kvůli probíhající krizi nezíská tak vysokou finanční podporu jako loni. Druhá liga je přitom podle slov vedení klubu ještě náročnější po finanční stránce kvůli delším vzdálenostem mezi soupeři a většímu počtu zápasů.

V této situaci se nabízela myšlenka prodeje druholigové licence do jiného města, v minulosti se o druholigovou licenci Pelhřimova dlouhodobě zajímal Beroun. Tato možnost však formálně možná není. I kdyby pravidla prodej povolovala, vedení Pelhřimova by tuto možnost nezvažovalo. Trh s druholigovými licencemi je totiž podle člena vedení klubu Lukáše Vlčka přesycený.

„Dnes už to není jako před pár lety, kdy se s licencemi obchodovalo. Dnes je podle informací od hokejového svazu k dispozici několik druholigových licencí. Takže když si dnes dáte dohromady tým, zařídíte-li si zázemí, tak můžete začít hrát 2. ligu takříkajíc z fleku. Tak jak jsme to viděli loni u čínských Draků. (China Golden Dragon – pozn. red.) Dnes už se s licencemi neobchoduje“ zhodnotil současnou situaci.

Postoupit příští rok

Dobře fungující organizace dokázala během letošní sezóny vrátit fanoušky do hlediště pelhřimovského stadionu a ukázala všem kritikům, že i malá skupina lidí, která investovala spoustu vlastní energie a finančních prostředků do chodu týmu, dokáže vést tým v krajském přeboru. Úspěšné sezóně tak chybělo z pohledu týmu vyvrcholení v podobě finále ligy a soubojů v baráži o druhou ligu. Tým se svých postupových ambicí však nevzdává a hned v další sezóně by se rád vrátil do vyšší soutěže. „Máme jasně daný cíl, že toto je naše poslední sezóna v kraji. Tuhle sezónu chceme dotáhnout do vítězného konce i s tou třešničkou na dortu v podobě postupu.“ dodává Kasalý.

CELÁ TISKOVÁ KONFERENCE (oficiální YouTube kanál týmu)

REKLAMA