REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na slavnostní vernisáži „Zase spolu 2020“, do které mohli přispět profesionálové i amatéři svými fotografiemi a výkresy zazpívá ve čtvrtek 30. července 2020 ve 14 hodin na pelhřimovském náměstí operní pěvkyně Miroslava Časarová. Podpoří tak celý tento mezigenerační projekt Family Pointu Pelhřimov, který má zdůraznit hodnotu mezigeneračního setkávání, obzvlášť v uplynulé i této době. 

Sopránistka Miroslava Časarová pochází z malé vesničky Křepiny na Pelhřimovsku a jako maminka dvou dětí se na jaře k aktuální situaci vyjádřila covid verzí árie Rusalka. Také právě proto ji organizátorky oslovily k účasti na této slavnostní akci.

REKLAMA

Na vernisáž jsme vybraly tři desítky fotografií, na kterých amatéři i profesionálové zachytili mezigenerační setkání nejčastěji vnoučat a prarodičů. Z fotografií z různých koutů Vysočiny je vidět, jak velkou hodnotu tyto rodinné okamžiky mají, jak jsou krásné. Právě to jsme celou akcí chtěly říci a mít příležitost slavnostně se u těchto fotografií sejít. Dorazily i obrázky s tímto tématem ztvárněným očima dětí,“ přibližuje Zuzana Havlová, organizátorka z Family Pointu Pelhřimov. Účast na slavnostní vernisáži mimo jiné potvrdila také ilustrátorka Jana Doubková, která působila v zahraničí a nyní žije s rodinou poblíž Pelhřimova. Na vernisáži nebude chybět právě její obraz, vytvořený přímo pro tuto příležitost. 

Na vernisáži pod širým nebem budou všechna díla vystavená na speciálních výstavních panelech, které navrhly a sestavily samy organizátorky. „Řešily jsme finanční náročnost venkovních výstavních panelů a jejich uskladnění, nakonec jsme přišly s inovativním a velmi odolným řešením, které bude mít premiéru. V tomto návrhu nás podpořil největší výrobce plastových potrubních systému v republice, firma Osma z Humpolce. Díky tomu vznikl opravdu originální systém skládacích výstavních panelů, které mohou sloužit i v exteriéru,“ upřesňuje organizátorka Markéta Petrů z Family Pointu Pelhřimov. 

Na vernisáž, které se zúčastní čestní hosté, ale je vítána i široká veřejnost, naváže od 16 hodin v Rodinném centru Krteček, který provozuje službu Family Point, přednáška „Jak (ne)být multifunkční rodič“ v rámci krajského sympozionu Sítě pro rodinu. Přednáška je pro rodiče zdarma a bude se týkat jak tématu slaďování rodiny a práce, tak vztahů uvnitř rodiny. Hostem bude Daria Čapková, krajská koordinátorka Sítě pro rodinu, a terapeutka Mgr. Iva Babincová.

REKLAMA