REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

maslo_01Obchodníci na Vysočině zdražili během posledních dvou týdnů především rostlinné máslo, s cenou dolů šly nejvíce papriky. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V kraji mezi 4. a 19. říjnem zdražilo 12 z 26 sledovaných potravin, devět jich naopak zlevnilo, cena dalších pěti potravin se nezměnila.

Nejvýraznější zdražení statistici na Vysočině zaznamenali u rostlinného másla, a to o 14,4 procenta na 84,83 Kč/kg. To je o zhruba čtyři koruny nad celostátním průměrem. S cenou nahoru šly například i pomeranče, pivo, minerální voda, mouka, vejce či eidamská cihla.

Nejvíce zlevnily papriky, a to o 8,5 procenta. Kilogram stojí průměrně 41,58 Kč. To je lehce pod celostátním průměrem. Obchodníci upravili směrem dolů například i ceny banánů, jablek, brambor cukru nebo těstovin.

Za poslední dva týdny obchodníci v České republice nejvíce zdražili pečivo, o 7,3 procenta na 34,10 koruny za jeden kilogram. Dražší jsou i kuchaná kuřata, mléko, eidamská cihla, máslo či krystalový cukr. Naopak nejvíce zlevnily papriky, a to o 5,9 procenta na 44,04 koruny za kilogram. Spolu s paprikami snížili čeští obchodníci například také cenu jablek, banánů, brambor, rýže, vajec nebo jogurtů.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA