REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzin_cenyNa Vysočině v minulém týdnu rychle rostly ceny benzinu i nafty, litr naturalu je za 34,09 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zdražil o 65 haléřů a prodává se za 34,09 koruny za litr. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 64 haléřů na 33,99 koruny za litr, což je nejvyšší úroveň v historii.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 33,89 koruny za litr. To je o 77 haléřů více než před týdnem. Litr za méně než 34 korun se tankuje ještě i na Třebíčsku (33,93 Kč/l). Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 34,34 koruny (o 37 haléřů více než před týdnem).

Cena nafty v kraji vzrostla o 46 haléřů a řidiči ji nakoupí za 33,56 koruny za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o 49 haléřů na 33,35 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 33,26 koruny za litr (o 55 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 34,03 koruny. Tedy o 62 haléřů více než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA