Jóga a její nové trendy

Jóga, jak je známo, nabízí duševní i tělesnou pohodu, harmonii a celkové zklidnění. Jedná se o cvičení, které se řadí mezi Body&Mind, tedy takové cvičení, které propojuje nejen fyzické vyžití ale také zapojení mysli a přináší celkovou relaxaci a odbourání stresu. Mezi hlavní zdravotní přínosy jógy patří kromě odbourávání stresu také vyrovnávání svalových dysbalancí, obnovení pružnosti páteře a zlepšení krevního oběhu, rozvoj flexibility a síly, posílení svalů zad a páteře a také formování a zpevňování postavy. Pravidelným cvičením se navíc posiluje imunitní systém.

Číst dál...

Spánková laboratoř v Třebíči je nejmodernější na Vysočině

Nemocnice Třebíč má jako jediné zdravotnické zařízení na Vysočině spánkovou laboratoř s kompletními vyšetřovacími metodami. O tom, že v oblasti „syndromu spánkové apnoe“ je Nemocnice Třebíč na špičce v České republice svědčí i číslo na certifikátu – nemocnice byla čtvrtým zařízením v ČR, které získalo certifikát o provozování spánkové laboratoře. Diagnostické pracoviště představuje v rozhovoru primář plicního oddělení MUDr. Vladimír Hanák, který spánkovou laboratoř vede.

Číst dál...

Bezbolestné odstranění hemoroidů

Pacienti na Vysočině se dnes mohou zbavit bezbolestně a velmi rychle hemoroidů. Umožňuje to unikátní přístroj, který vlastní Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích u Velkého Meziříčí. Přístroj dokáže naprosto přesně a rychle najít problém a během jedné rychlé operace jej odstranit. Další výhodou je, že lidé mohou jít krátce po zákroku z nemocnice domů a účinnost nové metody je až 95 procentní. Přístroj vyhledá hemoroid uvnitř konečníku ultrazvukem, najde jeho kořen a v druhé fázi umožní chirurgovi přesně artérii podvázat. Lékař tak přeruší přívod krve a hemoroid rychle zmizí. Metoda je téměř bezbolestná.

Číst dál...

Prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE zařazuje kolonoskopické vyšetření do svého preventivního programu pro pojištěnce. Je první zdravotní pojišťovnou, která plně hradí kolonoskopické vyšetření s cílem podpořit pojištěnce v prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. Vybrané skupiny pojištěnců zve k vyšetření dopisem.

Číst dál...

Netradiční posilování: POWERBALL v akci!

Powerball je ideální nástroj pro posilování nebo pouhé uvolnění horní končetiny po práci nebo v době volna. Pomocí různých cviků se můžete zaměřit na různé svalové partie od prstů až po rameno a zádové svalstvo. Powerball je ideální tréninkový nástroj pro posilování horních končetin, který právě dorazil do České republiky. Unikátní technická hříčka založená na principu gyroskopu umožňuje prostými pohyby ruky přivést Powerball do vysokých otáček (až 16000 za minutu) a vyvinout tak sílu až 16 kg, která pořádně prověří Váš stisk.

Číst dál...

Čeká vás vyšetření na CT? Přinášíme základní pojmy pro pacienta.

Čeká vás vyšetření na počítačovém tomografu, tedy CT? Určitě víte, že půjde o vyšetření, kdy pacient "zajede" do tunelu, kde je jeho tělo RTG paprsky "rozřezáno" na tenké vrsty, ve kterých lékaři hledají, zda je vaše tělesná schránka v pořádku a nebo jsou v těle místa, kde jsou chorobné změny. Přinášíme vám informace o základních pojmech, se kterými se setkáte během vyšetření CT.

Číst dál...

Práva pacientů v České republice

Etické kodexy, které zakotvují práva pacientů ve vztahu k lékaři a zdravotnickému personálu, obsahují především zásady, upravující vztah lékaře a pacienta. Je profesní ctí zdravotníka tyto etické kodexy dodržovat. Na jejích formulacích pracovala s přihlédnutím k zahraničním vzorům Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví. Etické komise existují i ve větších zdravotnických zařízeních, ale ty mají poněkud jiný účel. Obvykle se vyjadřují k předloženým projektům v oblasti klinického výzkumu, zejména klinického hodnocení léčiv a klinické zkoušky zdravotnických prostředků (dále jen „klinické hodnocení“, KH) a zaujímají k nim stanovisko.

Číst dál...

REKLAMA